ויקישביל

עריכת

תרמיל

1
  • הנכם יכולים לבטל את הגרסה.בדקו בבקשה את ההשוואה למטה לאמת את השינוי שברצונכם לבצע. לאחר מכן שמרו את השינויים …
גרסה אחרונה הטקסט שלך
שורה 17: שורה 17:
 
לכן, אם עיקר היציאות שלכם לטבע כוללות סיורים של כמה שעות עד יום, תיק של 35 ליטר יוכל בהחלט להספיק.
 
לכן, אם עיקר היציאות שלכם לטבע כוללות סיורים של כמה שעות עד יום, תיק של 35 ליטר יוכל בהחלט להספיק.
 
==תרמילים מקצועיים==
 
==תרמילים מקצועיים==
==תרמילי אולטרה-לייט==
+
==תרמילי אולטרה לייט==
תרמיל אולטרה-לייט לרב יחשב כתרמיל שלא עולה על 1 ק"ג (לרב פחות) ומאפשר טיול של מספר ימים רב. עם זאת, מה שעבור אנשים רבים היום נחשב כ-"תרמיל יום" של 40-45 ליטר למשל, יכול לשמש טייל אולטרה-לייט מינימליסטי במקרים רבים.
 
 
מבין שלל פרטי הציוד שמטיילים סוחבים עימם כיום, התרמיל הוא אחד מ-"שלושת הגדולים" שהם- תרמיל/מערכת שינה (שק"ש)/מחסה. אלו הם שלושת הפריטים שהפחתה משמעותית במשקלם משפיעה הכי הרבה על המשקל ה"יבש" של הציוד שלנו (ללא מים ואוכל).
 
 
תרמילי אולטרה-לייט יעודיים נעים בין תיקים רכים לחלוטין ללא מערכת גב, דרך תיקים עם ריפוד מינימלי המעניק מעט יותר קשיחות למבנה התיק ועד לתיקים המצויידים במערכת גב בסיסית עם מוט אלומיניום/קרבון (סיבי פחמן) אחד או יותר. לעתים משמש מזרון השטח כמה שנותן צורה ויציבות לתרמיל, ובכך מקיים גם את אחד מעקרונות האולטרה-לייט של פריט אחד בעל מספר שימושים. מהיכרותי עד כה, כל תיקי האולטראלייט בנויים לפי מידות ובעלי יכולת כיוון אפסית או מינימלית מאוד, זאת כדי לחסוך משקל ע"י התאמה מדויקת למטייל ספציפי.
 
 
סוגי הבד משתנים גם הם לפי שיקולים של משקל מול עמידות. קורדורה למשל הינה חומר חזק מאוד ועמיד אך מוסיף משקל רב. ישנו מגוון רחב של בדים כגון silnylon או סוגים דומים שהינם עמידים יחסית וקלים, גולת הכותרת כיום בכל הנוגע בחומרים קלי משקל הוא סיב ה- cuban-fiber (מלשון-"קוביה") שהנו חזק ביותר וקל משמעותית מכל בד אחר, המחיר בהתאם...
 
 
ככלל, לתיקי אולטרה-לייט יש להתייחס בעדינות רבה יותר ובמעט יותר תשומת לב. אופיו של המטייל גם הוא חשוב לבחירת התיק שכן יש מטיילים השומרים יותר על ציוד לאורך שנים וישנם אלו ש"משמידים" ציוד תוך פרק זמן קצר. עם זאת, קיימות אופציות המניחות את הדעת מבחינת עמידות מבלי להוסיף משקל רב מדי.
 
 
מאחר ומדובר בחלק ממערך ציוד שלם, חשוב להבין שלא ניתן יהיה (או לפחות לא מומלץ) לטייל עם תרמיל אולטרה-לייט ללא שינוי מהותי בחלק גדול מרשימת הציוד לכיוון היותר מינימליסטי (ובעיקר המחסה ושק השינה). זאת מאחר ולרב נפח התיקים הללו נע בין 40-50 ליטר ומשקל המקסימום לו הם מותאמים מגיע בשיאו ל-15 ק"ג. מטייל שאינו מכוון אולטרה-לייט מגיע ללא כל מאמץ ל-15, 20 קילו ואף יותר ולכן מומלץ להשיג או לפחות להבין עקרונית מהי רשימת הציוד שבכוונתכם לסחוב בטרם תרכשו תרמיל.
 
 
מהמידע שברשותי, בארץ לא ניתן להשיג היום תרמילי אולטרה-לייט (או ציוד אולטרה-לייט באופן כללי) פרופר ויש להזמין מחברות שונות בחו"ל, לרב ארה"ב. יש כמה תיקים קלים יחסית לחברות גדולות כמו osprey, אך לא שום דבר שיוכל להיות אולטרה-לייט בהגדרה.
 
 
דוגמאות לחברות תיקים וציוד קל באופן כללי-
 
 
http://www.ula-equipment.com/category_s/1836.htm
 
 
http://www.granitegear.com/outdoor/backpacks/multi-day-backpacks/men-s-backpacks
 
 
http://gossamergear.com/packs/backpacks.html
 
 
http://www.hyperlitemountaingear.com/ultralight-packs.html
 
 
http://www.rayjardine.com/ray-way/Backpack-Kit/index.htm
 
 
גם אם אינכם חושבים שרמת מינימליזם כזו מתאימה לכם, טוב תעשו אם תפנימו את היתרונות שיש לתשומת לב רבה יותר למשקל אותו אתם סוחבים. רמת ההנאה, הבטיחות והשמירה על גופכם עולות משמעותית עם ציוד קל יותר.
 
 
 
== קישורים חיצוניים ==
 
== קישורים חיצוניים ==
 
* [http://www.aktive8.com/s/Karrimor-SA-Fitting-Instructions/1.html הוראות להתאמת תרמיל] (אנגלית)
 
* [http://www.aktive8.com/s/Karrimor-SA-Fitting-Instructions/1.html הוראות להתאמת תרמיל] (אנגלית)
  טעינת עורך

תצוגה מקדימה

Mobile

Desktop