בעבודה1.PNG הדף זקוק לעריכה מהסיבות הבאות: הערך לא מלא והמידע בו מתייחס לסוגי מטיילים . אתם מוזמנים לערוך אותו.

לפני שרוכשים או מחליטים על תרמיל, יש להחליט מראש על תפיסת הציוד שלכם:

  • 1. כבד. מטיילים "כבדים" לוקחים ציוד רב, כמעט לכל מצב. ברובו הם לא עושים בו שימוש. בנוסף, ציוד זול מאוד הוא לרוב כבד מאוד. אם התקציב או התפיסה היא כבדה, קחו תרמיל גדול (75 ליטר ומעלה) וצפו לסחוב 16- 22 ק"ג. התענוג הזה מפוקפק מאוד, הרי באנו לטייל, לא לטירונות...וכנראה שתוך זמן קצר על השביל תעברו לשלב הבא, ותקנו מחדש חצי מהציוד שלכם...
  • 2. קל. מטייל קל הגיע למסקנה (או שלמד מהנסיון, בדרך הקשה), שהוא סוחב הרבה יותר משקל ממה שהוא צריך. הדרך הטובה ביותר להקל על הגב (והארנק) היא קודם כל, להחליט שמה שבוודאות לא יהיה לו שימוש - לא נכנס: ואז לקנות משקל אלקטרוני מדוייק - כ- 100 ש"ח ברוב הרשתות, לקחת אותו לחנות המחנאות והתחיל לשקול דברים...לרשום הכל, ולא לקנות כלום. לקחת את רשימת הציוד, ופשוט לנפות פריטים שלא תזדקקו להם, פריטים כפולים, פריטים כבדים להמיר במידת האפםשר בקלים, וכו'.

תגלו שאחד הפריטים הכבדים ביותר שלכם הוא התרמיל. תרמיל סטנדרטי שוקל 3.5 - 2.5 ק"ג: תרמיל קל שוקל 1.8 - 1.2 קילוגרם, ואפילו פחות. לטייל קל זה לטייל בכיף! כך שרצוי שתתחילו מראש על תרמיל קל...החליטו על תרמיל, סגרו רשימת ציוד, ואז חזרו לחנות לקניות. מלבד מספר פריטים, עקרונית, מטייל קל זול יותר ממטייל כבד, מאחר והוא צריך פחות פריטים. ומכאן - תרמיל קטן (וקל, וזול) יותר. לא תמיד תוכלו להשיג תרמיל קל בארץ. חפשו מותגים בארה"ב, כגון go lite ודומיו, שמחירם הגיוני וביצועיהם מוכחים. מטייל קל רגיל בטיול רב יומי ארוך בארץ, לא בחורף, ייקח, לרוב, 9 - 12 ק"ג, (כולל משקל התרמיל) - מהם לפחות 3 קילו מיים.


  • 3. אולטראלייט. מטיילי אולטראלייט פנאטים לנושא המשקל. הם מורידים תוויות מהבגדים, מקצרים שרוכים, חותכים את ידית מברשת השיניים (מומלץ) - וקודחים בה חורים...הציוד שהם לוקחים הוא מועט יחסית. להיות מטייל כזה דורש ידע ונסיון, כושר אילתור רב, ויכולת הסתפקות במועט וסיבולת לתנאים קשים. תרמילי אולטראלייט נקנים בחו"ל או נתפרים לבד. לא מומלץ למתחילים.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.